براشینگ مو

یکی از خدمات متداول در هر سالن زیبایی، براشینگ مو است.
منظور از براشینگ حالت دادن موها به کمک برس و حرارت است.
البته برای این کار آرایشگران در یک سالن زیبایی، هم برس‌های گوناگونی با ابعاد و جنس‌های مختلف و هم وسایل حرارتی متنوعی در اختیار دارند.
ساده‌ترین نوع براشینگ مو استفاده از برس لوله‌ای ترجیحاً فلزی و سشوار برای حالت دادن موهاست.
برای یک براشینگ خوب باید قبل از شروع کار موها خوب شسته شوند؛ چون براشینگ بر روی موهای چرب به درستی انجام نمی‌شود.
در صورت لزوم و با توجه به جنس موها و داشتن رنگ یا مش، از نرم‌کننده مناسب نیز استفاده می‌شود تا حالت‌پذیری موها افزایش یابد.
اگرچه براشینگ به منظور حالت دادن و آراستن موها انجام می‌شود امّا اغلب آرایشگران در یک سالن زیبایی برای موهای مجعد ابتدا موها را کاملاً صاف می‌کنند و پس از آن به حالت دادن موها می‌پردازند.
براشینگ برای کدام موها مناسب است؟
به طور کلی در یک سالن زیبایی، براشینگ برای هر مویی انجام می‌شود امّا در موهایی که کمی فردار و حالت‌دار هستند بهترین نتیجه را خواهد داشت. سخت‌ترین نوع مو، موهای صاف و لخت هستند که یا اصلاً حالت نمی‌گیرند و یا به سختی حالت می‌گیرند.
موهای افرادی هم که به طور طبیعی مجعد و دارای فرهای خیلی ریز است زمان و انرژی زیادی می‌طلبد.
طریقه براشینگ مو
مرحله اوّل براشینگ مو، شستشوی موهاست
مرحله‌ی بعد صاف کردن موها
نکته مهم این است که مرحله‌ی صاف کردن مو اهمّیّت زیادی دارد و اگر آرایشگر تبحّر لازم برای این کار را نداشته باشد هم مراحل بعدی برای خود او سخت خواهد شد و هم نتیجه کار چندان دلچسب نمی‌شود.
انتخاب برس مناسب و قرار دادن سشوار در جهت مناسب از نکاتی است که تنها یک آرایشگر با تجربه به آن آگاه است. در مرحله آخر با توجه به سلیقه مشتری و یا نظر آرایشگر، موها به سمت داخل یا به سمت بیرون حالت داده می‌شوند و یا به کمک وسایلی مثل بابلیس و اتوی مو، فرهای ریز و درشت در آنها ایجاد می‌شود.
توجّه به این نکته ضروری است که انتخاب حالت نهایی موها باید با در نظر گرفتن سن، فرم صورت و پیشانی و جنس و حجم موهای فرد صورت گیرد تا نتیجه نهایی مورد پسند قرار گیرد.
به عنوان مثال حالت دادن موها به سمت داخل، حجم موها را افزایش می‌دهد و یا این که موهایی با فر ریز برای افراد مسن، مناسب نیست.
نکات براشینگ
در یک سالن زیبایی معمولاً برای تثبیت حالت موها از اسپری تافت استفاده می‌کنند.
اگر مایل به استفاده از تافت نیستید با آرایشگر در میان بگذارید.
اگر موهای مجعد دارید، پس از براشینگ به هیچ وجه اجازه ندهید موهایتان مرطوب شوند.
انتخاب یک آرایشگاه با کادر مجرب، رضایت خاطر شما را از نتیجه کار جلب می‌کند.
استفاده صحیح و به اندازه از سشوار و مواد تثبیت‌کننده، سلامت موهای شما را به خطر نمی‌اندازد.